Damen O.G.

Te koop: Nierstraße, 4711 Astenet

€ 1.500.000,- k.k.
Type object Landhuis, woonhuis, vrijstaande woning
Gebruiksoppervlakte wonen 600 m²
Aanvaarding In overleg

Notitie

Algemeen

Deze woning wordt aangeboden door het Belgisch makelaarskantoor Nyssen S.A.

ASTENET - Nierstraße, 5: Tussen Walhorn en Hergenrath (gemeente Lontzen), in het noorden van de Duitstalige Gemeenschap, direct aan de grens met Duitsland en aan de oever van het beekje Grotbach, ligt het historische "Château Thor". Het landgoed dankt zijn naam aan de imposante toegangspoort tot het terrein.

Het... Meer informatie
  • Kenmerken

    Alle kenmerken
    Bouwjaar 1700
  • Locatie

Kenmerken

Overdracht
Vraagprijs € 1.500.000,- k.k.
Aanvaarding In overleg
Bouw
Soort bouw Bestaande bouw
Bouwjaar 1700
Oppervlaktes en inhoud
Inhoud 2.711 m³
Indeling
Aantal bouwlagen 2
Aantal kamers 11 (waarvan 10 slaapkamers)
Tuin
Type Tuin rondom
Uitrusting
Badkamervoorzieningen Douche
Toilet
Wastafel
Tuin aanwezig Ja
Kadastrale gegevens
Liège A 0 Liège A 0
Perceeloppervlakte 8.788 m²
Omvang Geheel perceel
Eigendomsituatie Eigen grond

Beschrijving

Het gedeeltelijk onder monumentenzorg vallende Château de Thor bestaat uit drie vleugels die gegroepeerd zijn rond een geplaveide binnenplaats uit het begin van de 18e eeuw. Sommige gebouwen zijn gerenoveerd en andere moeten nog worden uitgebreid/vernieuwd. Het prachtige hoofdgebouw, met een bewoonbare oppervlakte van ongeveer 600 m2, werd in 1998 volledig gerenoveerd en werd tot enkele jaren geleden geëxploiteerd als hotel/restaurant met 10 tweepersoonskamers. Binnen zijn enkele oude plafonds met lijstwerk en schouwen bewaard gebleven, vooral in de kapel en de aangrenzende salon. De kapel heeft lambriseringen en eiken deuren in Lodewijk XV-stijl met houtsnijwerk. In de salon zijn de muren bedekt met behang waarop bijbelse taferelen zijn afgebeeld.

Het eigendom is omgeven door een park van ongeveer 1 hectare en beschikt over een conciërgewoning met 1 slaapkamer, een carport voor 5 à 6 wagens en een vijver. Bij het droogleggen van de vijver zijn de fundamenten van een 11e eeuws kasteel gevonden.

Hebben wij uw interesse gewekt? Bent u nieuwsgierig om dit uitzonderlijke oude juweel te ontdekken? Wij geven u graag meer gedetailleerde informatie en begeleiden u bij een rondleiding. Neem contact met ons op!

Plattegronden

ZonZone

Sluiten

Recent bekeken

home icon